Tí Česi ma už riadne štvú

Autor: Lukáš Milan | 22.4.2006 o 3:44 | Karma článku: 9,26 | Prečítané:  1771x

A to sa ešte krotím vo vyjadrovaní. Výnimočne nehovorím o hokeji, kde ma rozčuľujú permanentne. Momentálne som v Holandsku na študijnom pobyte, a tak keď si chcem oddýchnuť od chrčavej holandčiny alebo jednoducho vypnúť angličtinu, tak si si na internete pozriem Českú televíziu. Len tak medzi nami: čo ponúkajú slovenské televízie na internete (a nielen tam), za veľa nestojí.  

Bratia Česi to majú oveľa lepšie premakané, to sa musí nechať. To ma ale neštve. Keď je niekto lepší, neznamená, že naňho začnem pľuť, oblievať drahým Heinekenom, alebo nebodaj ho ohovárať. Štve ma niečo úplne iné.

V Čechách, tak ako u nás, majú pred voľbami. Keď sa chcem pobaviť, tak si pozriem talk šou Jana Krausa (Uvolněte se, prosím) alebo Otázky Václava Moravca. Toť nedávno sa tak pozerám na českého ministra financií a zrazu sa v zábavnej relácii zvrhla reč na dôchodky. Ani v Čechách na tom dôchodcovia nie sú ako vo Švajčiarsku. No ale Bohuslav Sobotka sa pekne obul do slovenskej dôchodkovej reformy a najmä do rovnej dane. Toho sa ČSSD bojí ako čert kríža. Akoby aj nie. Veď ideologicky to so socialistami (tobôž s komunistami) nejde dokopy. Otázky Václava Moravce SpeciálToto všetko je zatiaľ v úplnom poriadku, ale keď sa začal vyjadrovať o Slovensku ako o krajine, kde vplyvom rovnej dane a dôchodkovej reformy vznikla čierna diera na mape Európy, mal som sto chutí si riadne zanadávať. No veď aj som si! Podľa neho tu takmer každý žije na pokraji biedy. Minister financií nie je jediný. Ako ďalší príklad je volebný líder ČSSD v Olomouckom kraji, poslanec Miloslav Vlček v Otázkach Václava Moravca. Ten sa o Slovensku vyjadril v podobnom duchu. Podľa neho kvôli rovnej dani zo Slovenska húfne odchádzajú ľudia pracovať do zahraničia. Tak poprosím v duchu odkazu Lasicu a Satinského: Posledný, čo odchádza, nech zhasne.

ČSSD vo svojich argumentoch používa Slovensko ako názorný príklad, že program ODS by dostal Českú republiku na okraj priepasti, kam Slovensko už dávno spadlo. TO ma štve. Najviac ma rozčuľuje fakt, že politici používajú vymyslené zovšeobecnené fakty, ktoré sa vôbec nezakladajú na pravde. Navyše takto si tí Česi o nás naozaj pomyslia bohviečo. Normálne sa bojím, že na budúci rok sa dostaneme na zoznam rozvojových krajín, ktoré Česká republika kažodoročne finančne podporuje. Normálne rozmýšľam, že tu v Holandsku asi ostanem. Keď vravia, že u nás je tak zle. Povedali politici a dokonca v televízii. Tak to musí byť pravda, nie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.


Už ste čítali?