Róbert Fico nabral pekný smer...do dejín

Autor: Lukáš Milan | 18.6.2006 o 5:24 | Karma článku: 12,23 | Prečítané:  5018x

A zase tá politika. Dnes mám slinu, tak to nemôžem nechať iba tak. Ako potenciálny a občas aj reálny novinár, ktorých tu ľudia tak nemajú radi, musím sa, už len z egoistickej a samoľúbej povahy nášho povolania, ozvať. Jednoducho, Róbert Fico spolu s Marekom Maďaričom trafili vedľa.

Čoskoro po polnoci sa objavili správy o tom, ako sa v centrále Smer-u SD nvrlo správajú k novinárom. (tu hľa verzia ČTK a tu TASR). Novinári sami seba nazývajú siedmou veľmocou, aby hypertextovo, či podvedomo podložili svoju dôležitosť a nesprávnosť konania druhej strany. Aj novinár je len človek, aj keď by sa mal vždy, čo najviac odosobniť, niekedy to naozaj nie je možné. Viď príklad so straníckou centrálou Smer-u SD. Keď je niekto 10 rokov zvyknutý na profesionálny prístup, tak niekoľkohodinové čakanie vonku v noci pred dverami by rozladilo nejedného emocionálneho ľadoborca. 

Údajný výrok predsedu Róberta Fica o tom, že to majú za to, ako sa k nemu správali posledné štyri roky, bude mať pre neho a hlavne jeho stranu negatívny dosah oveľa viac, ako si myslí. Mimochodom, čoskoro si uvedomí nerorvážnosť a všetko poprie. Naštrbenú povesť o charaktere už však ťažko napraví. Už veľa tlačiarenskej farby sa prelialo a politici stále nad novinármi (ako celkom) nevyhrali. Politici sa menia, ale noviny zostávajú. Novinári, ako strážčovia demokracie majú síce silnejšiu tradíciu v anglo-saskom regióne, ale aj u nás sa to pomaly zlepšuje. /Občas mám pocit, že je to ako batoľa. Dva kroky vpred, jeden vzad...ale (S)smer je dobry(?)/ 

Nejeden politik uz musel skloniť hlavu pred silou tlače. Základná poučka PR manažéra hovorí, že keď chce, aby o jeho firme novinári písali v dobrom, tak im musí zabezpečiť teplo a jedlo. Či novinárov pred budovou Smer-u SD  zahriala a zasýtila oranžová (náhoda?) umelohomotná páska s logom strany, nevedno. Potom nech sa nečúdujú, že sa im uzimení, hladní a urazení novinári podú pozerať veľmi pozorne pod prsty. Samozrejme, až potom, ako sa ohrejú, najedia a odrazia. (Inak, to by ste neverili, ako dokáže byť nepríjemná svorka hladných novinárov.)

Predstavitelia Smer SD by mali lepšie vážiť svoje činy, lebo silácke gestá sme už zažili a vieme dobre ako to s tými silákmi a boxermi skončilo. Keď sa niekto nechá uniesť predvolebnými prognózami, asi hlavne na STV, tak neviem, ako sa potom bude správať neskôr, keď nebodaj bude mať funkciu. Inak mi to pripomína Českú republiku pred rokom. Tak ako Stanisalv Gross z ČSSD mal na bilboardoch "Myslím to úprimne!", rovnako "dôveryhodne" po voľbách vyznieva aj heslo Róberta Fica: "Smerom k ľuďom".

P.S. Kým som dopísal tento príspevok, tak konečne spočítali všetky okrsky a Róbert Fico sa vyjadril. Post Scriptum si žiada byť bez komentára. Tak sa aj stane.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.


Už ste čítali?